Elegancki. Modna strona dla mężczyzn.

Piszemy tylko dla modnych mężczyzn.

Artykuły

Ławka trenerska - styl gwiazd piłkarskiego coachingu

2011-11-30 18:33:27, komentarzy: 0

Piłka nożna, to wielkie sportowe emocje, wielkie pieniądze oraz wielka moda. Zapraszamy na krótki przegląd szaf trenerów z pierwszych stron gazet.

Cesare Prandelli, urodzony w 1957 roku Włoch jest od 2010 roku trenerem narodowej drużyny.
Jego styl ubierania to kwintesencja włoskiej mody. Otwarty na kolor, nowoczesne rozwiązania, chętnie łączący casualno sportowe koszule i swetry z eleganckimi okryciami.
Z całą pewnością południowy błysk w oku, czarne włosy zaczesane do tyłu to Jego atrybuty, które tylko potęgują świetny efekt.
Kilku trenerów naszej reprezentacji z całą pewnością mogłoby się uczyć od pana Prandelli.

 

 

Kolejny na naszej liście to Joachim Loew. Ten 52 letni trener piłkarskiej reprezentacji Niemiec ma na swoim koncie srebrny medal Mistrzostw Europy w 2008 roku oraz brązowy zdobyty w RPA podczas mistrzostw w 2010 roku.
Loew nie jest reprezentantem typowj klasycznej elegancji, ale nie można mu zarzucić braku dbałości o swój wygląd. Nawet nieco niedbała fryzura kojarząca się latami świetności "Chłopców z Liverpoolu" dodaje mu wiele uroku i pozytywie wpływa na ogólny wygląd.
Odkąd występuje w roli selekcjonera, niezwykle często prezentuje się w różnego rodzaju szalikach (pewnie niemieckiej produkcji).
Herr Joachim rzadko zakłada krawat, ale dość trudno spotkać go bez marynarki albo czarnej kurtki. Jego styl to typowy miejski casual z silną nutą dobrej jakości klasyki.

 

 

 

Jose Mourinho legenda za życia choć ma dopiero 48 lat. Obecnie trener madryckiego Realu. Trener, który jest ciągle o krok od najwyższych trofeów. Niezwykle kontrowersyjny, słynący z ostrych wypowiedzi. Przez jednych uwielbiany, a przez innych nienawidzony. Prawdziwa gwiazda futbolu oraz mody!
Jego wizerunek może kojarzyć się lekkim niedbalstwem, ale to tylko pozory. W rzeczywistości to perełka stylu nowoczesnego dandysa. Każdy detal jest perfekcyjny, stroje idealnie dopasowane. Nawet to, w jaki sposób chodzi czy gestykuluje jest w pewnym stopniu nonszalanckie, ale zarazem ma klasę. Znakiem firmowym Mourinho jest Jego przenikliwy wzrok, elektryzujące spojrzenie, które idealnie komponuje się z najwyższej klasy ubraniami.
Naszym zdaniem, to najlepiej ubrany i wyglądający szkoleniowiec.

 

 

Najmłodszym z plejady prezentowanych gwiazd piłkarskiego coachingu jest Hiszpan Josep Guardiola. Człowiek, któremu prezesi Barcelony zaufali w 2008 roku i z pewnością tego nie żałują. Ten utalentowany niegdyś piłkarz a teraz szkoleniowiec, dzięki charakterystycznemu stylowi odróżnia się szczególnie. Guardiola to ewidentnie fan klasycznej elegancji w hiszpańskim wydaniu. Najmodniejsze garnitury, świetne krawaty, najwyższej jakości buty. Ten człowiek nie zadowala się bylejakością. Znak rozpoznawczy to kolor black oraz opalona łysina.
Kiedy Josep kieruje swoim zespołem podczas meczu wygląda jakby modelował na pokazie bespoke.
Tylko On nie zapomina o poszetce!

 

 

 

Z obywatelskiego obowiązku na sam koniec pragniemy wspomnieć selekcjonera polskiej reprezentacji – Franciszka Smudę. Urodzony 1948 roku, były piłkarz obecnie trener z niemieckim i tureckim doświadczeniem przeją stery biało-czerwonych w 2009 roku.
Szczerze mówiąc trudno znaleźć fotografie tego trenera ubranego w strój inny niż sportowy. Kiedy jednak okoliczność tego wymaga pan Smuda jak kameleon przemienia się w prawdziwego eleganta. I może nie wygląda jak Jose z Realu Madryt, to wstydu swoim wyglądem na pewno nie przynosi.
Trudno jednak mówić o stylu ubierania się trenera Smudy, ponieważ daje on nam zbyt małą próbkę swoich preferencji modowych. Jak widać stawia on raczej na jakość swojej pracy niż efektowność strojów w jakich występuje publicznie.

 

 

 

Kiedy popatrzymy na stroje w jakich trenerzy prowadzili swoje zespoły podczas meczy jeszcze kilkanaście lat temu, były to w zdecydowanej większości zwykłe dresy lub podkoszulki.
Dzisiaj to rzadkość, ponieważ zawód ten obok szkoleniowej spełnia też funkcje menadżerskie. Pewnie dlatego wizerunki współczesnych trenerów musiały przejść tą elegancką metamorfozę, która dla nas jest zdecydowanie zaletą.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW