Elegancki. Modna strona dla mężczyzn.

Piszemy tylko dla modnych mężczyzn.

Artykuły

Projektant Karol Gręda

2012-09-19 21:39:31, komentarzy: 0

Projektant Karol Gręda swoje pierwsze kroki w świecie mody postawił juz dość dawno. Na początku był modelem dla znanych firm odzieżowych, następnie postanowił stworzyć coś własnego. Swoją działalność rozpoczął w roku 2008. Pobierał praktyki z projektowania ubioru w jednej z najbardziej znanych szwalni w Europie jednocześnie pracując na utrzymanie.

 

Nigdy nie zrezygnował ze swojego marzenia by to właśnie projektowanie było nie tylko jego pasją, ale również źródłem dochodów. Na pokazie w Bydgoszczy zadebiutował z kolekcją marynarek, ale jego głównym założeniem było trafianie tylko dowybranej grupy klientów, na specjalne zamówienie w związku z czy mnie dążył do organizacji kolejnych eventów. Nie szukał rozgłosu wokół swojej osoby, ale widząc i odczuwając zainteresowanie swoją pracą postanowił, że musi wyjść temu na przeciw i przychylniej patrzeć na propozycje między innymi pokazów. Jego domeną są garnitury męskie szyte na miarę. Na swoim koncie ma projekty wykonane również dla osób znanych z pierwszych stron gazet takich jak gwiazdy czy politycy. Jego Dyrektorem Artystycznym jest dobrzeznany w świecie mody Ariel Banaszewski, który organizował i nadzorował wiele znaczących pokazów mody w naszym kraju.

W związku z dużym zainteresowaniem swoją osobą jak i swoimi projektami postanowił ulec prawom rynku i wziąć udział jako gość specjalny w XVI Gali MODA&STYL, która odbyła się 3.06.2012r. W Soho Factory w Warszawie. Podczas pokazu zaprezentowano 10 projektów Karola Grędy. Poza tym Pan Karol zasiadał również w jury podczas pokazów konkursowych zaprezentowanych na Gali. Poza tym Projektant planuje swój autorski pokaz na wrzesień br., który odbedzie się również w Warszawie.

 

Marka sygnowana nazwiskiem Karola Grędy zajmuje się projektowaniem eleganckiej odzieży męskiej. Wszystkie projekty Karola Grędy wykonywane są za pomocą tradycyjnych technik krawieckich, a precyzyjne wykroje są w całości zszywane i wykańczane ręcznie. Znaki rozpoznawcze marki to nowoczesna elegancja, liczne odwołania do stylowej klasyki gatunku, jak również innowacyjne designerskie detale inspirowane najnowszymi trendami mody męskiej z wybiegów,jak również z nurtu street fashion.

Kroje i fasony dopasowywane są do potrzeb i preferencji zamawiającego, z uwzględnieniem trybu życia i przeznaczenia stroju. Podstawą każdego projektu jest rozmowa z klientem: asystenci projektanta pomagają w doborze kolorów (analiza kolorystyczna) a także materiałów. Następnie, zdejmowane są miary i dobierany jest fason właściwy dla postury, wzrostu oraz stylu zamawiającego. Każdy projekt marki Karol Gręda wykonywany jest na indywidualne zamówienie, po wcześniejszym zdjęciu miar oraz dopasowaniu fasonu i tkanin. Istnieje możliwość zastrzeżenia indywidualnego fasonu, co uczyni model niepowtarzalnym.

 

Kontakt z Projektantem i jego Zespołem oraz szereg informacji na temat działalności Karola Grędy można znaleźć na stronie internetowej: www.karolgreda.pl oraz na Fanpagu na Facebook'u pod nazwą KAROL GRĘDA Definition of elegance.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW