Elegancki. Modna strona dla mężczyzn.

Piszemy tylko dla modnych mężczyzn.

Artykuły

Styl Premiera Tuska - czyli 10 lat w garniturze

2011-11-10 19:53:12, komentarzy: 0

W tym roku minęło 10 lat od momentu kiedy "trzech tenorów" Tusk, Płażyński i Olechowski zainaugurowali początki nowej inicjatywy społecznej, a za chwilę partii politycznej Platformy Obywatelskiej.


 

Nie chcemy jednak opowiadać o polityce. Popatrzmy jak trwanie na scenie politycznej wpłynęło na styl ubierania się premiera Donalda Tuska. Przyjrzyjcie się z nami jak ewaluował wizerunek Szefa Rządu na przestrzeni ostatnich 10 lat.

Zacznijmy od roku 2001. Podczas kongresu przyszłej partii Donald Tusk emanował energią, zarażał entuzjazmem. Z pewnością prace nad tworzeniem partii, budowanie struktur pochłonęło Go na tyle, że nie miał czasu na dbałość o zestawy ubrań, w których występował publicznie. Musimy przymknąć oko na te sztruksowe spodnie i kamizelkę. Panie Premierze - nigdy więcej!

 

 

 

tusk w garniturze

 

Rok 2005, kampania prezydencka. Szefowie sztabu wyborczego dość pieczołowicie dbali o wizerunek ich kandydata. Donald Tusk wyglądał zdecydowanie lepiej niż 5 lat wcześniej. Jednak wieczorne spotkanie podczas debaty z przyszłym prezydentem Lechem Kaczyńskim, a wówczas jeszcze rywalem w wyścigu o fotel w pałacu, było również pojedynkiem na styl i aparycję. Czyżby zbyt skromny niebieski krawat w porównaniu z radosnym krawatem Kaczyńskiego źle wpłynął na wizerunek Tuska? A może zawiniły te szerokie, tandetne paski na garniturze?

 

 

 

donald tusk

 

 

 

Rok 2007, listopad. Donald Tusk w towarzystwie Prezydenta Litwy Valdasa Adamkusa prezentuje się całkiem dobrze. Jednak popatrzmy na szczegóły, w których ponoć diabeł drzemie. Nie będziemy czepiali się co do koloru marynarki. Mamy jednak kilka uwaga odnośnie jej dopasowania. Długość rękawów jest zdecydowanie za długa. Należy czerpać od starszych "kolegów" - pan Adamkus już wie, że mankiet musi wystawać spod rękawa. Warto też pamiętać aby zapinać pierwszy guzik, ponieważ wygląda to nieco lekceważąco, jakby premier wrzucił na siebie marynarkę dosłownie przed chwilą. Podsumowując - na tym etapie widać mimo wszystko postępy w wyglądzie Premiera.

 

 

 

 

Ponownie rok 2007, tym razem grudniowe spotkanie w Kancelarii. Zastanawiamy się od kogo Tusk pożyczył marynarkę? A może to model z przed kilku lat, kiedy wymiary w ramionach i pasie były zdecydowanie większe? Na plus długość rękawów. Wreszcie widać mankiet koszuli.

 

 

 premier z 2007 roku

 

 

Rok 2008, luty. Ktoś chyba przesadził wciskając Pana Premiera w tą ledwo zapinającą się w pasie marynarkę. Guzik jest zdecydowanie za wysoko jak na model z dwoma zapięciami. Zauważcie jak krótkie są przez to klapy. Nie możemy się również nadziwić temu połyskowi tkaniny oraz dziwnym jasnym podbiciom w patkach kieszeni. Czyżby to była marynarka z ostatniego sylwestra? I ponownie - rękawy do poprawki.

 

 premier i danuta huebner

 

 

 

Rok 2009, wrzesień. Wyjątkowe święto - rocznica powstania rządu Tadeusza Mazowieckiego. W swojej Kancelarii Tusk gości ówczesnego marszałka sejmu oraz byłego premiera. I niby lekcje elegancji odrobione bo rękawy w idealnej długości, proporcje zapięcia oraz klap idealne, marynarka wygląda na dobrze dopasowaną. Jest jednak pewne ale... Zwróćcie uwagę na lewy przód marynarki. Czyżby krawiec nie zdążył ją wyprasować? A może w pralni nie zauważono wszywki z instrukcją "prać chemicznie"?

 

 

 premier w roku 2008

 

 

 

Rok 2011. Na finał krótkiego przeglądu 10 lat w garniturze Premiera Tuska, prezentujemy ikonę najnowszego wizerunku Szefa Rządu. Szczerze mówiąc ten do nas najbardziej przemawia. Jest elegancki a jednocześnie na luzie. Oczywiście to za sprawą braku krata i rozpiętego kołnierzyka, ale w rzeczywistości dobrze pasującego do tego człowieka. Bardzo dobrze dopasowana marynarka, widać tutaj dobrą jakość tkaniny, która leży miękko bez szpecących pomarszczeń. Przyznacie, że Donald Tusk opowiadający o inwestycjach na tle nowoczesnego mostu wygląda jak rasowy, nowoczesny menadżer.

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia pochodzą z oficjalnych stron Kancelarii Premiera« powrót

Dodaj nowy komentarz

Wyszukiwarka

Tworzenie stron internetowych - Kreator stron WW